Dotyky s prírodou alias Hlohovčania na Soroši

8.4. 2017
Dnešný výlet vyšiel na jednotku. Krásne počasie, príjemná nálada i atmosféra. Poctila našu novú malú hlohoveckú komunitku aj komisárka pre strážkyne Janka Hrušovská, ktorá nám výdatne pomáhala.

Stretli sme sa opäť v komornejšom, ale z môjho pohľadu kvalitnom zoskupení: celá rodina Arendásová t.j. 3 deti (Šimonko, Pavlínka a bábätko) + rodičia, Ondrišovci – Dandy a Lucka, Mečírovci – mamina Janka a dcéra Nelka, jeden chlapec – Marek, a rover Palino.

Na úvod sme si zahrali pred kaplnkou sv. Františka pred františkánskym kláštorom Kimovu hru, kde sme si odskúšali naše pozorovacie schopnosti v malom. Po krátkej modlitbe sme vyrazili na sever, až kým sme sa napojili na červenú turistickú značku. Počas cesty sme sa vzájomne upozorňovali na dôležité orientačné body – železničné priecestie, kasárne, komín, turistické značky, náučné tabule a pod. pretože na Soroši sme si dali krátky test o tom ako sme pozorovali cestu vo veľkom a aké informácie sme si všimli a zapamätali. Poslednou úlohou bolo nakresliť mapu cesty, ktorú sme prešli podľa orientácie svetových strán. Napokon nasledovali hry s loptou, preťahovanie s lanom, naučili sme sa viazať uzol “skracovačku”. Zábava bola vzájomná ako na strane detí, tak aj rodičov, strážkyň i roverov.

Počas celého výletu sa zapisovali body, ktoré sa napokon vyhodnotili na poslednom stanovisku pri studničke. Víťazkou dňa sa stala Nelka Mečírová, ktorá dostala aj svoj víťazný pohár v podobe fľašky zázvorového nápoja Ginger :-). Taktiež sme v podobe sladkostí odovzdali aj cenu útechy v podstate pre všetky deti 🙂
Celý výlet sme zakončili opäť pred františkánskym kláštorom pri kríži, kde sme poďakovali Pánovi za jeho blízkosť a ochranu počas výletu.

Myslím, že to bol požehnaný čas.
Verča