Templársky poklad alias Otvorenie skautského roka 2020/21

Pomoc templárskemu rytierovi Bedřichovi nájsť stratený poklad zo Svätej zeme bola témou Otvorenia nového skautského roka 2020/2021 v nedeľu 20. septembra.
Čo znamená nový skautský rok v našom zbore Jána Pavla II.? Nové výzvy, nové dobrodružstvá, nové tváre, nové začiatky.
Poďme ale pekne po poriadku.. 🙂.
V tomto čase Covidu sme všetkých na parkovisku vítali s teplomerom v ruke a dezinfekciou. Ako zvyčajne sme začali svätou omšou slávenou v lone prírody, kde sme poďakovali za leto, za krásne zážitky, ktoré sme prežili s našou rodinou, priateľmi na dovolenkách, na skautských táboroch a poprosili sme o novú silu a múdrosť pri vedení našich skautských jednotiek. Na záver svätej omši sme dostali požehnanie špeciálne pre náš skautský zbor. Veríme, že nám náš patrón sv. Ján Pavol II. pomôže v tomto skautskom roku a vyprosí nám dostatok milostí a duchovných síl.
Po duchovnom nasýtení sme nasýtili aj naše hladné bruchá výborným gulášom od nášho šéfkuchára Juraja a skautov z jeho oddielu.
Pre mnohých bolo otvorenie začlenením sa do nových oddielov a rozlúčka so starými. Chlapci prestupovali od vydier k vĺčatám, vĺčatá ku skautom a skauti k roverom. Strážkyne mali dlhoočakávaný vstup do ohniska a prijali novú šatku ako symbol pokory a ohňa, a taktiež vstupom do ohniska prijali heslo strážkyň a roverov:„ Slúžiť“ za vlastné. Služba mladším dievčatám sa stala súčasťou ich života. Otvorili sme dve šestorky lienok a družinu vodkýň. Náš zbor sa rozrástol aj v počte vydier a otvorili sme dva brlohy vydier; morských a riečnych, ktorého členmi sú už aj dievčatá.
Keď sme sa nastúpili bolo nás naozaj veľa. Vďaka nášmu patrónovi za požehnanie, že sme mohli otvoriť aj dievčenské oddiely.
S obrovským nadšením našich detí sme sa pustili do pomoci rytierovi Bedřichovi pri hľadaní skrytého pokladu. Vydry hľadali kľúče od zámkov, vĺčatá a lienky mapu, skauti a vodkyne mali získať šifru, ktorá slúžila ako indícia k nájdeniu zakopaného pokladu. So vzájomnou pomocou sme poklad našli a po jeho otvorení sa v detských očiach objavila iskra. Pýtate sa prečo? Lebo v nájdenej truhlici sa podľa legendy ukrývali tesárske nástroje z domu Jozefa v Nazarete. Rytier Bedřich deti za ich úsilie a pomoc bohato odmenil sladkým potešením. Na záver sme sa všetci spolu pomodlili a pobrali sa domov s vďakou za tak nádherne prežitý deň.

Drahí priatelia, na záver by sme vás chceli poprosiť o modlitby za našich nováčikov a za odvahu čeliť novým výzvam v nových jednotkách.

Mária Mihálková

PS: K videu pridávame aj fotoalbum.