Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Joubertova ceruzka – tvorivé výtvarné poobedie

24. februára 2018 @ 15:00 - 17:30

Milí priatelia,

už z minulého roku je niektorým z vás známa naša skautská akcia Joubertova ceruzka. Ide o výtvarnú súťaž, do ktorej sa zapájajú skauti z celého Slovenska. Jej účelom je podporiť tvorivý výtvarný prejav u našich detí. Využitiu výtvarných techník sa medze nekladú. Tento rok nás bude viesť téma „skautský tábor“. V duchu hesla- nič nie je nemožné- pripomeniem, že minulý rok aj naša trnavská skautská rodina úspešne zabojovala o víťazné ceny…
V duchu podpory spoločenstva a priateľských vzťahov medzi nami, pripravujeme pre tento rok malú zmenu. Do akcie Joubertova ceruzka budeme mať možnosť zapojiť sa a tvoriť spoločne na výtvarnom podujatí v sobotu 24.2 o 15.00 v Rytierskej sále u jezuitov (ul. Františkánska 34). Keďže spolu ide všetko ľahšie, veríme, že sa takto spoločne naštartujeme v tvorivom duchu a prejave. A aby toho nebolo málo, pozvali sme dvoch hostí, ktorí nás budú sprevádzať a inšpirovať. Sú to výtvarníčka Genovéva Kolarovičová a Andrea Lehénová, ktorá sa venuje maľovaniu na kamene a tvorbe mozaík.
Deti teda budú kresliť a maľovať na výkresy. A tie deti, ktoré by chceli skúsiť pracovať práve s kameňmi, môžu si už postupne také zbierať, tiež vetvičky a kôru. Touto technikou bude možné pracovať so skupinkou cca 5 detí.

Aké výtvarné techniky môžu deti použiť? Ich tvorivosti sa medze nekladú. Deti teda nech si prinesú pomôcky podľa vlastného výberu výtvarnej techniky – ceruzka, voskový alebo suchý pastel, vodové alebo temperové farby, pohárik na vodu a štetce, tuš, fixky – napr. čierna na obťahovanie, farebný výkres alebo papier… Rozmer výkresu daný vyhlasovateľom súťaže je A4. Biele výkresy nemusíte kupovať, máme ich zabezpečené. Ak by malý maliar nemal doma výtvarné pomôcky, nech nesmúti. Nejaké základné výtvarné potreby máme do zálohy kúpené. Deti, ktoré chcú skúsiť maľovať na kamene, nech si prinesú svoje nazbierané, môžu tiež vetvičky, kôru.

Na občerstvenie nech si deti prinesú niečo drobné pod zub a na pitie. Pri 6-7 ročných vydrách odporúčame účasť jedného z rodičov. Podujatie odhadujeme na 2 – 2,5 hodiny.

Tešíme sa na Vás!

Vojto a realizačný tím

Podrobnosti

Dátum:
24. februára 2018
Čas:
15:00 - 17:30

Organizátor

Vojto
Email:
kolarovicovci@gmail.com