Skautské mestečko na Pochode za život

Skauti z rôznych slovenských zborov organizácií Federácia skautov Európy a Slovenský skauting sa spoločne stretli v nedeľu 20. septembra na Hlavnom námestí v Bratislave, kde spoločnými silami vybudovali „Skautské mestečko“. Táto akcia bola súčasťou Pochodu za život, ktorý sa uskutočnil v popoludňajších hodinách toho istého dňa.

Mestečko si zobrali na starosti Marek Šmid s Jožom Melicherom. Už od šiestej hodiny rána sme sa všetci spoločne pustili do práce, aby sme na Hlavnom námestí zhotovili drevené stavby, ktoré sú pre nás charakteristické. Od jedenástej hodiny mali rodiny s deťmi možnosť tešiť sa z našich výtvorov. Najmenších návštevníkov určite potešili dve húpačky a preliezačka vytvorená z dreva a siete, rovnako aj rôzne súťažné disciplíny.

O kultúrnu vložku sa postarali Stanley a kapucíni, ktorí svojím spevom spríjemnili náladu všetkým návštevníkom námestia.

Skautské mestečko je jedinečná akcia, prostredníctvom ktorej sa podarilo priniesť skauting z lesov rovno na Hlavné námestie našej metropoly. Je veľmi príznačné, že sa podujatie uskutočnilo v rámci celoslovenského pochodu za život. Týmto spôsobom dávame najavo svoje „Áno“ životu a ostávame verní hodnotám, o ktorých sme presvedčení.

Skautské mestečko si prišli pozrieť viaceré významné osobnosti náboženského a spoločenského života ako hlava gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku prešovský arcibiskup – metropolita Ján Babjak, jeho pomocný biskup Milan Lach, ktorý je tiež aktívnym skautom.

Bild 948.jpg Bild 951.jpg P9205209.JPG Bild 955.jpg Bild 956.jpg Bild 958.jpg Bild 961.jpg Bild 962.jpg Bild 965.jpg P9205215.JPG P9205240.JPG P9205248.JPG