Potravinová zbierka pre rodiny v núdzi

Akú hodnotu má kilo ryže? Hm, ako pre koho asi 😉 …vraj žijeme v prebytkovej spoločnosti. No, a akú hodnotu má pre ľudí v hmotnej núdzi?

Môžem darovať kúsok zo svojho nadbytku?

Tesco Stores SR, a.s., si myslí že ÁNO. Preto už tretí rok organizuje celoslovenskú akciu zameranú na pomoc rodinám v núdzi. Od 10. do 15. novembra 2014 sa do tejto akcie zapojila Trnavská arcidiecézna charita.

Jej riaditeľ, Ing. Miroslav Dzurech, zorganizoval dobrovoľnícke sily pre túto akciu a nám sa podarilo prísť vypomôcť na dva dni: stredu a štvrtok. Vedúci zboru, Vojto, naštartoval svojho štvorkolesového tátoša a roveri Tomáš a Matej so strážkyňou Moňou sa vydali na cestu večer po práci do Tesca v Hlohovci, kde nás čakali dobrovoľníci, aby sme ich vystriedali a rover Márty, ktorý v Hlohovci pracuje.

Po našich inštrukciách nakupujúci prihadzovali do svojho košíka dačo navyše a následne to odovzdali na označenom stanovišti. Tieto darované veci sa potom na konci dňa znova nablokovali a Tesco navyše prispelo 20% z celkovej sumy nazbieraného tovaru. Zakúpiť mohli dobrodincovia čokoľvek, čo uznali za vhodné, podľa vlastných možností – od trvanlivých potravín, cez drogériu na osobnú hygienu, prípadne čistiace a pracie prostriedky až po vrecia na odpad. Čokoľvek uznal darca ako nápomocné pre človeka alebo rodinu, ktorá je v núdzi.

A aký je výsledok?

V obchodných domoch Tesco v Novom Meste nad Váhom, Piešťanoch, Hlohovci, Trnave, Galante a v Dunajskej Strede:

www.charitatt.sk/novinky/2014/dakujeme-vsetkym-darcom-potravin/

A na celom Slovensku?

www.tesco.sk/tesco-v-sr/potravinova-zbierka/

Autor: Moňa Monika Majčínová

DSC_0349.JPG DSCN1941.JPG DSCN1942.JPG DSCN1943.JPG DSCN1946.JPG DSCN1947.JPG DSCN1949.JPG DSCN1954.JPG