Prvá oddielovka Vydrieho brlohu 10. januára

Počasie nám na plánovanú výpravu do zimnej prírody nevyšlo, tak sme v sobotu 10. januára ráno odštartovali pravidelné stretnutia vydrieho brlohu v klubovni na Františkánskej ulici v Trnave.

Prekonať úvodnú ostýchavosť nebol pre 7 vydier žiaden problém. Krátko po príchode sa už všetci smiali pri úvodných zoznamovačkách.

Vďaka pestrému programu čas veľmi rýchlo ubiehal. Zažili sme spolu kopec zábavy, kreslili sme, omaľovávali, vystrihovali, hrali rôzne hry, hádzali handrové gule a dokonca sme aj pozerali krátky večerníček o malom „vydrýskovi“.

Popritom všetkom sme si začali rozprávať o tom, že vydra je vlastne veľmi špeciálne zviera…

A na to použijem slová Ernesta Thomson Setona – zakladateľa woodcrafterského hnutia, ktorý značnou mierou ovplyvnil aj vývoj celosvetového skautingu, známeho maliara voľne žijúcich živočíchov, spisovateľa – autora mnohých dobrodružných i náučných kníh pre mládež:

„Medzi všetkými divými zvieratami, ktorých život som sa pokúsil vykresliť, vyniká jedno ako rytier divočiny bez bázne a hany. Je to vydra – veselá, bystrá a nebojácna; jemná a láskavá k svojmu vlastnému druhu aj mierna voči svojim susedom vo vodnom prúde; v živote je samá hra a radosť, v ťažkostiach odvaha sama, verná až do smrti; najvznešenejšia dušička, aká kedy kráčala prírodou po štyroch nohách.“

Najbližšie stretnutie vydrieho brlohu bude v sobotu 24. Januára o 9:00.

Čo nás čaká?

Veľa zábavy a hier, zaujímavý kvíz, začneme s budovaním brlohu, 2. časť večerníčka o Vydrýskovi a všeličo iné… 😉

Teším sa na vás

Luboš

IMG_0278.JPG IMG_0279.JPG IMG_0280.JPG IMG_0281.JPG IMG_0289.JPG IMG_0290.JPG IMG_0292.JPG IMG_0293.JPG IMG_0295.JPG IMG_0298.JPG

Autor: Ľubomír Šarkozy