Beh Jána Pavla II.

Dňa 4. decembra sme sa zorganizovali ako zbor a pripravili sme pre priateľov z Trnavy a UPeCe beh Jána Pavla II. Tento deň sme vnímali ako možnosť vzdať poctu nášmu patrónovi a zároveň aj utužiť naše priateľstvá a spoznať aj nových ľudí. Zima sa začiatkom decembra ešte nedostavila a predchádzajúce daždivé dni nahradilo veľmi príjemné počasie na toto ročné obdobie.

Sv. Ján Pavol II. nám je nielen patrónom ale aj vzorom. Ako nám Ferko Fedorišin o ňom povedal, je nám blízky nielen svojím pôvodom ale aj spôsobom života : miloval Boha, prírodu, štýlom života bol nám skautom v mnohom vzorom i keď sám skautom nebol.

A tak sme sa zhromaždili pri soche Jána Pavla na Univerzitnom námestí. Pátri Ferko a Aďko nás pripravili na beh modlitbou a požehnaním. Erik nás pripravil na beh poriadnou rozcvičkou a zahriali sme svaly a rozprúdili krv v tele. Erik s Ferkom sa behu pre zdravotné problémy nemohli zúčastniť, zapriali nám dobrý beh a odštartovali sme. Účasťou nás potešili priatelia aj noví známi, ktorým sme sa potešili a zoznámili sa. Početné mužské osadenstvo sme skrášľovali tri ženy – Veronika, Terezka a ja.

Z Univerzitného námestia sme bežali smerom na Sláviu, potom cez Cukrovú ulicu smerom na Kalváriu, tu nás zdatnejší bežci čakali trestným kolom po Kalvárii, pretože beh sa niesol v duchu spoločného postupu. Cez Bernolákov sad sme prebehli k Bernolákovej bráne a potom po Františkánskej ulici, keďže v tom čase sa konali na Trojičnom námestí vianočné trhy, sme prebehli na Horné bašty opäť na Univerzitné námestie. V cieľovej rovinke nám to už nedalo a rozbehli sme sa, čo nám sily dali, aby sme zavŕšili túto akciu. Poďakovali sme Jánovi Pavlovi za krásny čas.

Potom sme ešte s rovermi niektorí ostali a pozreli si film o Jánovi Pavlovi, ktorý pozostával zo spomienok jeho verného priateľa arcibiskupa Stanislava Dziwisza, ktoré nám ukázali o Jánovi Pavlovi aj veci ktoré sme netušili. Večer sme sa plní radosti pobrali domov s ochotou nasledovať príklad, príklad lásky, ktorý nám tento úžasný človek zanechal.

Autor: Moňa Monika Majčínová

Poznámka: fotky sa tentokrát podarili krásne rozmáznuté a s nádherne svietiacimi reflexnými prvkami 😉

Bild 026.jpg Bild 029.jpg Bild 030.jpg Bild 031.jpg Bild 032.jpg