Deň rodiny 25. mája 2014

Opäť jedna krásna akcia v jednu krásnu nedeľu – „Deň rodiny“ v priestoroch jezuitského kláštora v Trnave. Naši šikovní skauti si pripravili skvelú hojdačku, vyrobené z dreva a povrazu, bez použitia klinca, ktorá deťom spravila veľkú radosť. Strážkyne si pripravili aktivity na precvičenie hláv a prštekov. Účastníci si mohli preveriť svoje vedomosti z oblasti liečivých rastlín, zmerať si sily v lienkových piškvorkách alebo si vlastnoručne vyrobiť rámik na obrázok z drevených špachtlí. Tí najmenší neboli samozrejme ukrátení. V rámci recyklácie kotúčikov z toaletného papiera si z nich vyrábali náramky alebo hodinky, podľa toho, čo sa komu páčilo.

Vojto pomocou tabuľky, ktorú nosil na krku, ako aj slovne okolo chodiacim rodičom neustále podával vyčerpávajúce informácie o tom, aké príležitosti ponúka skauting deťom.

Bolo to drsné, vyčerpávajúce a skvelé. Dúfajúc, že sme prispeli k tomu, aby rodičia mohli stráviť príjemné chvíle so svojimi deťmi na milom podujatí, sme upratali svoj stolík so všetkým vybavením a vrátili sme sa k tým svojim (rodinám a spolubývajúcim na intrákoch ;-).